Vistik katės labai ypatingas gyvūnas, keletas įdomių faktų apie jas:
- Prakaituoja tik katės letenėlių pagalvėlės.
- Katės gali skleisti 100 įvairiausių garsų, šunys- apie 10.
- Jei katė galanda nagus į baldus, pabandykite pakvepinti tas vietas citrinos ar apelsino kvapu- katės nekenčia šito kvapo.
- Kuo daugiau kalbate su kate, tuo daugiau ji kalba su jumis.
- Kates nosies paviršius unikalus, kaip ir žmogaus piršto atspaudas.
- Egiptiečiai skuto antakius, kaip gedulo ženklą, kai netekdavo katės.
- Katės 3 metai atitinka žmogaus 21 metus. 8metų- žmogaus 40. Jei 14- tai žmogaus 70. Jeigu norite palyginti savo katės amžių su žmogaus amžiumi, galite tai padaryti čia.
- Naminė katė gyvena 15 metų, laukinė-apie 3-5
- Yra valstybių, kur naminės katės beveik nėra - Gabonas, Peru
- Jei katė šalia jūsų ir uodegėlė virpa- tai pati didžiausia meilės išraiška. Jei uodegėlė nusileidžia, galima palikt katę, ji neužsigaus
- Jei katė mosuoja uodega, ji renkas, ką daryti. Pvz., eit į kiemą , kai lyja, ar ne
- Kačių matymui užtenka 1/6 žmogui reikalingo apšvietimo
- Katės turi 60 stuburo slankstelių, o žmonės – 34
- Katės- toliaregės, geriausiai mato nuo 75 cm iki 2-6 metrų. O naktį šie padarai mato šešis kartus geriau nei žmogus
- Katės jautrumas garsui 3 kartus didesnis, nei mūsų. Jei klausom garsiai muzikos, katė išeis į kitą kambarį. Arba reikėtų išleisti ją
- Jaučia kvapus 14 kartų stipriau, nei žmonės! Katės, gyvenančius rūkančio šeimininko bute, dvigubai dažniau suserga vėžiu, ypač limfomos (jis vargšą gyvūnėlį „sudoroja“ per pusmetį)
- Kai laižo kailiuką, sprendžia, kokį kelią pasirinkti. Kailiuko priežiūra ją ramina
- Tualetas turi stovėti nuošalioje vietoje, kad katė nesivaržytų, toliau nuo maisto dubenėlio, nes katės neteršia netoli tos vietos, kur ėda. Ačiū dykai.lt už šią informaciją
- Niekada nemaitinkite kačių šunų ėdalu. Katėms proteino reikia 5 kartus daugiau, nei šunims
- Katės mėgsta aukštį, kaip ir leopardai, jeguarai, kurie miega medžiuose
- Negalima katei pašalinti ūsų- ji blogai orientuosis erdvėje, blogai medžios... Ūsų pagalba ji gauna informaciją apie vėją, daiktus, temperatūrą- viską, kas ją supa. Ūsai padeda jai nustatyti net ar tilps pro angą kur nors. Katės ūsai vibruoja. Ūsai atspindi net katės nuotaiką- pasukti pirmyn- ji domisi, atgal- kažko bijo, vengia prisilietimų... t.t.
- Kačių karai trumpi, bet veiksmingi ir žiaurūs. Pagrindinis jų ginklas- dantys, ne nagai
- Kai glostome katę, pas mus sumažėja širdies dūžių dažnis ir kraujo spaudimas. Žmonės su širdies indų ligomis turi šansų gyventi ilgiau, nei žmonės, neturintys augintinio. O šių gyvūnėlių murkimas taip teigiamai veikia mūsų psichiką, kad gali nuslopinti netgi stiprų stresą, padėti užmigti
- Katės dažniausiai labiau myli moteris nei vyrus — dėl aukštesnio balso tembro
- Nuo to laiko, kai žmogus prijaukino katę, šio gyvūno gyvenimo trukmė gerokai išaugo — dabar katė vidutiniškai gyvena iki penkiolikos metų, o jos laukinės giminaitės — tik 4-5 metus)
- Žmonės, kurie yra alergiški dėl katėms, reaguoja ne į šių gyvūnų plaukus, o į seiles ir odos pleiskanojimą. Jeigu katę, gyvenančią šalia tokio žmogaus reguliariai maudytume, alergija pasireikštų ne taip stipriai.
- Jeigu tikėtume Gineso rekordų knyga, sunkiausias pasaulyje katinas buvo Chimis iš Australijos — jis svėrė 21 kilogramą, o lengviausias ir mažiausias — Himalajų kačiukas Tinkeris Tojus iš JAV, tesvėręs vos 680 gramų.
- Pasaulyje gyvena apie 400 milijonų naminių kačių. Daugiausia jų yra Australijoje, kur dešimčiai gyventojų tenka net devynios katės. Antroji vieta tenka Indonezijai — čia gyvena daugiau 30 milijonų kačių. O Peru kačių beveik nėra.
- Katės blogai jaučiasi šeimose, kuriose dažni barniai ir konfliktai. Tai sukelia šiems gyvūnams stresą ir jie, pirmai progai pasitaikius, stengiasi pasprukti iš tokios gyvenamosios vietos.
- Katės potencialiai pavojingos nėščioms moterims, nes perneša toksoplazmos sukėlėjus. Toksoplazma pažeidžia dar negimusio vaiko nervų sistemą ir širdį. Ligos galima išvengti, jeigu nesiliesite su kačių tualetu.
- Katės prie kojų glaustosi ne todėl, kad pasimeilintų, o kad paženklintų jus kaip savo grupės narį — jų liaukų, esančių prie uodegos ir ant snukelio, kvapas permuša jūsų pačių kvapus.
- Prancūzijoje, Bulgarijoje ir Anglijoje laikomasi nuomonės, kad dovanoti juodą katiną — ypatingos pagarbos ženklas.
- Du trečdalius savo gyvenimo naminės katės praleidžia miegodamos, o dar aštuntadalį — besigražindamos ir laižydamos savo kailį.
- Katėms labai nepatinka, kai jų letenos prie kažko limpa. Nemėgsta jos ir čežėjimo po letenėlėmis. Būtent todėl toje vietoje, kur katytė pati prieš jūsų valią „įsirengia“ tualetą, reikia pakloti folijos arba prilipinti dvipusės lipniosios juostos.

|