Kad katės kailiukas būtų sveikas | | Печать | |
Tačiau, kad ir kaip kruopščiai katės prižiūri šį savo turtą, kartais jis gali prarasti grožį ir blizgesį. Įdomu, kas daro įtaką katės kailio būklei ir padėti išlaikyti jį sveikai blizgantį? Kodėl katės kailis nustoja žvilgėti? Daugelis dalykų gali daryti įtaką katės kailio būklei. Štai dažniausiai pasitaikančios prieažastys:
Yra dar ir kitų priežasčių. Tai diabetas, parazitai, odos infekcijos, alergija, autoimuninės sistemos sutrikimai, sausas žiemos oras ir t.t. Kad tiksliau išsiaiškintumėte kailio išvaizdos problemas, patartina apsilankyti pas veterinarą.
Katės daugeliu atvejų puikiai moka prižiūrėti save. Tačiau šalia viso to kartais joms reikia ir mūsų, šeimininkų, pagalbos. Jei jūsų katinėlio kailiukas sausas ir nušiuręs, pasinaudokite keletu patarimų, padėsiančių atstatyti mylimo augintinio kailio būklę. Kailio blizgumą atstatanti mityba Katės oda ir kailis atspindi tai, kas vyksta organizmo viduje, tegia veterinarė iš JAV Suzana G. Wynn. Kai kailis tampa nušiuręs, o oda sausa, pirmas dalykas į kurį turime atsižvelgti, tai katės mityba. Katės organizmas, priešingai nei šuns, reikalauja daugiau baltymų, be jų katei dar reikia angliavandenių ir sveikųjų riebalų, padedančių palaikyti gerą organizmo ir kailio būklę. Mityba, kurioje mažai riebalų ir vien prastas maistas, yra kailio pakitimų priežastis. Taigi, norėdami, kad jūsų augintinio kailis žvilgėtų, pirmiausia bandykite keisti ėdalo rūšį į kuo kokybiškesnę. Taip pat galite pabandyti duoti katei maisto papildų, turinčių riebiųjų rūgščių, kurių yra ir lašišoje ar žuvies taukuose. Rezultatų prireiks laukti iki šešių savaičių. O kas jei pakeitėte katės mitybą, tačiau rezultato nematyti? Tokiu atveju veterinarai pataria išbandyti ne vieną, o kelias kačių ėdalo rūšis. Dieta vardan sveikiau atrodančio kailio Jūsų keturkojė draugė turi pleiskanų ant nugaros ir aplink uodegą? Tai gali būti ženklas, kad katė nepasiekia šių vietų ir negali nusiprausti. Galbūt taip yra todėl, kad ji turi antsvorio? Sunkios katės – nevikrios katės. Antsvoris sąlygoja ne tik kailio, bet ir kitus pokyčius: aukštą kraujo spaudimą, diabetą, širdies ligas, artritą ir netgi vėžį. Jei nutukimas yra nušiurusio kailio priežastis, pirmas dalykas, kurį turite padaryti, tai pripažinti problemą ir padėti katei atsikratyti antsvorio. Jei manote, kad bus per sunku, nedarykite to vieni, tegul katės svorio pokyčius stebi ir dietos planą sudaro veterinaras. Katės svorio turi netekti lėtai ir atsargiai. Per greitas svorio netekimas gali padėti rastis tokiai ligai kaip kačių hepatitinė lipidozė. Taigi, geriau užtrukti ilgiau, bet turėti geresnius rezultatus.
Kol katė jauna, jos kailis gali būti švelnus ir blizgantis it ūdros, tačiau, sena katė blizgiu kailiu retai kada gali pasigirti. Nuo šiol augintinės kailio būklė yra jūsų rankose, mat laikui bėgant katė tampa nebe tokia lanksti, nuo kai kurių judesių gali jausti skausmą. Dėl šios priežasties šukuokite pagyvenusios katės kailį kur kas dažniau, nei jaunos ir pasistenkite, kad papildomai ji gautų omega-3 riebiųjų rūgščių. Norite, kad katės kailis būtų sveikas? Maudykite rečiau Jei dažnai maudote katę, tai gali tapti sausos odos priežastimi. Maudykite ją tik tuomet, kai kailis iš tiesų purvinas. Po maudynių patartina katės kailį ištepti specialiu, kačių kailiui skirtu kondicionieriumi. Maudynės naudingos tuo, kad prausiant katę specialiu šampūnų, galima padėti jai atsikratyti blusų. Visada pasitarkite su veterinaru Jei pastebėjote, kad katės kailiukas nebe toks pats, kaip anksčiau, pirmiausia kreipkitės į veterinarą, nes tai gali būti ne tik prastos mitybos, bet ir inkstų, kepenų bei skydliaukės ligų priežastis.
|